ХРИЗАНТЕМА
(Chrysanthemum)

  • Chrysanthemum 1
  • Chrysanthemum 2

Chrysanthemum 1Хризантема – улюблена квітка японців, символ довголіття, а також важлива частина їхньої національної культури й емблема країни. Незважаючи на давню культуру оброблення хризантем на Сході, у Європу ці чудові рослини потрапили тільки в 1789 році, а до 1802 року тут уже було виведено десять перших сортів.

Температура для хризантеми

Холодостійкість хризантем поширюється від 3-ї до 9-ї кліматичної зони й повністю залежить від різновиду. Занадто високі літні температури (особливо по ночах) можуть негативно позначитися на цвітінні хризантем.
Оптимальна температура для цих рослин — 15—18 0С. Рослинам потрібно пряме сонячне світло.

Полив хризантеми

Рослинам необхідні помірний полив і гарний дренаж ґрунту протягом усього року.

Розмноження хризантемиChrysanthemum 2

Розмножуються хризантеми насінням, живцями або поділом кущів. Укорінення займає близько двох місяців у теплому місці, склад ґрунту — пісок і садовий компост. Укорінені черешки необхідно прищіпнути зверху, щоб стимулювати пишність куща, і пересадити у відкритий ґрунт. Щоб розмножити хризантеми поділом, рано навесні слід відокремити частину плантації разом із корінням. Дорослі кущі хризантем мають потребу в поділі кожні 3 роки.

Шкідники й хвороби хризантеми

Із хвороб і шкідників для садових хризантем становлять небезпеку грибки (уражені частини рослини видаляйте й знищуйте), а також круглі хробаки (коріння вражених хризантем тримайте в гарячій воді близько 50 °С протягом декількох хвилин).

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *