ФІКУС БЕНДЖАМІНА
(Ficus Benjamina)

  • Ficus Benjamina 1
  • Ficus Benjamina 2
  • Ficus Benjamina 3

Ficus Benjamina 1Фікус — це вічнозелене дерево родини Шовковичні, з товстим гладеньким стовбуром і широко розгалуженою кроною. У природі досягає 20 м у висоту. Батьківщина — Тропічна Азія. Це відома й розповсюджена кімнатна рослина — чудовий матеріал для вирощування у вигляді бонсай, що під силу навіть початківцям.

Температура для фікуса бенджаміна

Рослина тепло- і світлолюбна, але навесні до прямих сонячних променів її потрібно привчати поступово. Зимує в приміщенні, цілий рік її тримають при температурі 20—22 0С.

Полив фікуса бенджаміна

Рослину поливають помірно, у міру просихання ґрунту, крім того, для підвищення вологості повітря необхідно регулярно обприскувати крону з пульверизатора.

Пересадження фікуса бенджаміна

Молоді рослини пересаджують раз на рік із повною заміною ґрунту, більш старі — 1 раз на 2 роки. Ґрунт повинен складатися з 1 частини глинистого грануляту, 1 частини піску й 1 частини перегною. Цілий рік потрібно рясно підгодовувати фікуси спеціальними органічними добривами для бонсай — улітку раз на тиждень, узимку раз на 2 тижні.

Розмноження фікуса бенджамінаFicus Benjamina 2

Фікус легко розмножується живцями. Для кращого вкорінення живці слід обробити спеціальним розчином.

Види фікуса бенджаміна

Серед різноманіття фікусів для бонсай найкраще підходять види з дрібним листям: фікус Бенджаміна (Ficus benjamina), фікус притуплений (Ficus retusa), фікус самшитолистий (Ficus buxifolia), фікус дрібноплідний (Ficus microcarpa), фікус карликовий (Ficus pumilio).

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *