ФІКУС БЕНДЖАМІНА
(Ficus Benjamina)

  • Ficus Benjamina 1
  • Ficus Benjamina 2
  • Ficus Benjamina 3

Ficus Benjamina 1Фікус — це вічнозелене дерево родини Шовковичні, з товстим гладеньким стовбуром і широко розгалуженою кроною. У природі досягає 20 м у висоту. Батьківщина — Тропічна Азія. Це відома й розповсюджена кімнатна рослина — чудовий матеріал для вирощування у вигляді бонсай, що під силу навіть початківцям.

Температура для фікуса бенджаміна

Рослина тепло- і світлолюбна, але навесні до прямих сонячних променів її потрібно привчати поступово. Зимує в приміщенні, цілий рік її тримають при температурі 20—22 0С.

Полив фікуса бенджаміна

Рослину поливають помірно, у міру просихання ґрунту, крім того, для підвищення вологості повітря необхідно регулярно обприскувати крону з пульверизатора.

Пересадження фікуса бенджаміна

Молоді рослини пересаджують раз на рік із повною заміною ґрунту, більш старі — 1 раз на 2 роки. Ґрунт повинен складатися з 1 частини глинистого грануляту, 1 частини піску й 1 частини перегною. Цілий рік потрібно рясно підгодовувати фікуси спеціальними органічними добривами для бонсай — улітку раз на тиждень, узимку раз на 2 тижні.

Розмноження фікуса бенджамінаFicus Benjamina 2

Фікус легко розмножується живцями. Для кращого вкорінення живці слід обробити спеціальним розчином.

Види фікуса бенджаміна

Серед різноманіття фікусів для бонсай найкраще підходять види з дрібним листям: фікус Бенджаміна (Ficus benjamina), фікус притуплений (Ficus retusa), фікус самшитолистий (Ficus buxifolia), фікус дрібноплідний (Ficus microcarpa), фікус карликовий (Ficus pumilio).

You may also like...

Напишіть відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>